Junior European Championships / Final, male

Minsk / BLR / 17-23.06.2014

INDIVIDUAL INTERMEDIATE RESULTS AFTER 2 DISCIPLINES

Rank

Name

Nation

Fence

Swim

Ride

CE

Total

1

GRASSELLI Valerio

Italy

256 (1)

306 (30)

 

 

562

 

26V-9D

2:11,65

 

 

2

SUSLOV Dmitry

Russia

232 (4)

324 (10)

 

 

556

 

22V-13D

2:05,50

 

 

3

CURRY Samuel

Great Britain

232 (4)

322 (14)

 

 

554

 

22V-13D

2:06,31

 

 

4

LIEBIG Fabian

Germany

238 (3)

315 (25)

 

 

553

 

23V-12D

2:08,62

 

 

5

ZILLEKENS Christian

Germany

244 (2)

309 (28)

 

 

553

 

24V-11D

2:10,43

 

 

6

GRALEWSKI Michal

Poland

208 (14)

342 (1)

 

 

550

 

18V-17D

1:59,41

 

 

7

KUKARIN Alexander

Russia

226 (7)

321 (15)

 

 

547

 

21V-14D

2:06,46

 

 

8

ROMANI Gauthier

France

208 (14)

335 (2)

 

 

543

 

18V-17D

2:01,83

 

 

9

LEES Thomas

Great Britain

214 (11)

327 (6)

 

 

541

 

19V-16D

2:04,42

 

 

10

BARDYSHEV Viacheslav

Russia

214 (11)

326 (8)

 

 

540

 

19V-16D

2:04,72

 

 

11

ZELIANKEVICH Dzianis

Belarus

220 (9)

319 (20)

 

 

539

 

20V-15D

2:07,01

 

 

12

PALAZKOV Ilya

Belarus

208 (14)

330 (5)

 

 

538

 

18V-17D

2:03,45

 

 

13

IVANICHEV Dmitry

Russia

214 (11)

320 (18)

 

 

534

 

19V-16D

2:06,68

 

 

14

MISHCHENKO Vladislav

Ukraine

216 (10)

318 (22)

 

 

534

 

21V-14D

2:07,40

 

 

15

SVECHOTA Ondrej

Czech Republic

232 (4)

301 (34)

 

 

533

 

22V-13D

2:13,31

 

 

16

KHMARA Ruslan

Ukraine

208 (14)

322 (12)

 

 

530

 

18V-17D

2:06,10

 

 

17

DOGUE Marvin Faly

Germany

226 (7)

303 (33)

 

 

529

 

21V-14D

2:12,52

 

 

18

SVECOVS Pavels

Latvia

196 (21)

331 (4)

 

 

527

 

16V-19D

2:03,13

 

 

19

CHOONG Joseph

Great Britain

190 (24)

334 (3)

 

 

524

 

15V-20D

2:02,24

 

 

20

BILKO Martin

Czech Republic

202 (18)

322 (13)

 

 

524

 

17V-18D

2:06,21

 

 

21

GUSTENAU Gustav

Austria

202 (18)

320 (19)

 

 

522

 

17V-18D

2:06,72

 

 

22

TOMASCHOF Soma

Hungary

196 (21)

325 (9)

 

 

521

 

16V-19D

2:05,27

 

 

23

RADZIUK Yaraslau

Belarus

196 (21)

321 (17)

 

 

517

 

16V-19D

2:06,61

 

 

24

KASYANIK Kirill

Belarus

190 (24)

321 (16)

 

 

511

 

15V-20D

2:06,60

 

 

25

BISTROVS Nikita

Latvia

202 (18)

304 (32)

 

 

506

 

17V-18D

2:12,29

 

 

26

STASIAK Sebastian

Poland

178 (29)

327 (7)

 

 

505

 

13V-22D

2:04,60

 

 

27

VAIVADA Dovidas

Lithuania

178 (29)

322 (11)

 

 

500

 

13V-22D

2:06,05

 

 

28

BARANOWSKI Maciej

Poland

190 (24)

310 (27)

 

 

500

 

15V-20D

2:10,19

 

 

29

STROBL Krisztian

Hungary

184 (28)

309 (29)

 

 

493

 

14V-21D

2:10,63

 

 

30

SWIDERSKI Jaroslaw

Poland

172 (33)

315 (24)

 

 

487

 

12V-23D

2:08,36

 

 

31

KRASTANOV Dimitar

Bulgaria

166 (34)

318 (21)

 

 

484

 

11V-24D

2:07,38

 

 

32

BREUIL Robin

France

166 (34)

318 (23)

 

 

484

 

11V-24D

2:07,58

 

 

33

LOUBET Brice

France

178 (29)

305 (31)

 

 

483

 

13V-22D

2:11,88

 

 

34

PARISI Giuseppe

Italy

190 (24)

285 (36)

 

 

475

 

15V-20D

2:18,65

 

 

35

BRUCKMANN Gergo

Hungary

160 (36)

312 (26)

 

 

472

 

10V-25D

2:09,34

 

 

36

POLIAKOV Ruslan

Ukraine

178 (29)

291 (35)

 

 

469

 

13V-22D

2:16,52

 

 

Created by 5TUSA MP INFOSYS