Youth A European Championships / semi-final 'B' boys

UPPSALA / SWE / 17-21.07.2014

INDIVIDUAL INTERMEDIATE RESULTS AFTER 2 DISCIPLINES

Rank

Name

Nation

Fence

Swim

CE

Total

 

1

STEPACHEV Alexandr

Russia

229 (7)

336 (2)

 

565

 

18V-12D

2:01,65

 

2

BISTROVS Nikita

Latvia

264 (1)

295 (19)

 

559

 

23V-7D

2:15,25

 

3

TOMASCHOF Soma

Hungary

236 (5)

322 (4)

 

558

 

19V-11D

2:06,20

 

4

GRYCZ Marek

Czech Republic

250 (2)

307 (13)

 

557

 

21V-9D

2:11,31

 

5

HOFFMANN Bartosz

Poland

243 (4)

311 (11)

 

554

 

20V-10D

2:09,73

 

6

REGOS Gergely

Hungary

250 (2)

304 (15)

 

554

 

21V-9D

2:12,08

 

7

ECCLESTON William

Great Britain

236 (5)

306 (14)

 

542

 

19V-11D

2:11,57

 

8

POND Benjamin

Great Britain

194 (19)

338 (1)

 

532

 

13V-17D

2:00,78

 

9

RADZIUK Yaraslau

Belarus

208 (11)

315 (9)

 

523

 

15V-15D

2:08,57

 

10

HAMED Ahmed

Egypt

222 (8)

291 (22)

 

513

 

17V-13D

2:16,38

 

11

SEQUERA Berengerth

Venezuela

208 (11)

303 (16)

 

511

 

15V-15D

2:12,48

 

12

COLASANTI Daniele

Italy

215 (10)

296 (18)

 

511

 

16V-14D

2:14,96

 

13

TOVKAI Oleksandr

Ukraine

180 (28)

330 (3)

 

510

 

11V-19D

2:03,64

 

14

RYDVANSKYI Vladyslav

Ukraine

194 (19)

315 (8)

 

509

 

13V-17D

2:08,50

 

15

BARANOV Sergei

Russia

194 (19)

314 (10)

 

508

 

13V-17D

2:08,77

 

16

SHIVEL Luis

Spain

201 (16)

307 (12)

 

508

 

14V-16D

2:11,10

 

17

JARASHNELI Giorgi

Georgia

222 (8)

284 (27)

 

506

 

17V-13D

2:18,67

 

18

NAZEIR Sherif

Egypt

187 (26)

317 (5)

 

504

 

12V-18D

2:07,69

 

19

GISPERT Joan

Spain

180 (28)

316 (7)

 

496

 

11V-19D

2:08,24

 

20

MICOZZI Gianluca

Italy

208 (11)

288 (24)

 

496

 

15V-15D

2:17,40

 

21

VLACH Martin

Czech Republic

194 (19)

299 (17)

 

493

 

13V-17D

2:13,77

 

22

AKITOYE Justin

Germany

208 (11)

285 (26)

 

493

 

15V-15D

2:18,47

 

23

VALIDO Pedro

Portugal

194 (19)

295 (20)

 

489

 

13V-17D

2:15,32

 

24

LAWRYNOWICZ Daniel

Poland

194 (19)

294 (21)

 

488

 

13V-17D

2:15,38

 

25

KOLEV Denis

Bulgaria

194 (19)

285 (25)

 

479

 

13V-17D

2:18,42

 

26

BALTSCHUKAT Gero

Germany

201 (16)

278 (28)

 

479

 

14V-16D

2:20,88

 

27

BAROUSKI Yuri

Belarus

187 (26)

290 (23)

 

477

 

12V-18D

2:16,88

 

28

SOSNOVSKIJ Vladislovas

Lithuania

159 (30)

317 (6)

 

476

 

8V-22D

2:07,87

 

29

ERSKINE Paddy

Ireland

201 (16)

259 (29)

 

460

 

14V-16D

2:27,00

 

30

BERGLIND Jonathan

Sweden

208 (11)

233 (30)

 

441

 

15V-15D

2:35,99

 

31

CASTELO Eduardo

Portugal

145 (31)

0

 

145

 

6V-24D

DNS

 

Created by 5TUSA MP INFOSYS