Youth A European Championships / semi-final 'B' boys

UPPSALA / SWE / 17-21.07.2014

INDIVIDUAL FINAL RESULTS

Rank

Name

Nation

Fence

Swim

CE

Total

 

1

GRYCZ Marek

Czech Republic

250 (2)

307 (12)

550 (11)

1107

Q

21V-9D

2:11,31

12:30,70

2

TOMASCHOF Soma

Hungary

236 (5)

322 (4)

549 (12)

1107

Q

19V-11D

2:06,20

12:31,71

3

RADZIUK Yaraslau

Belarus

208 (11)

315 (8)

579 (6)

1102

Q

15V-15D

2:08,57

12:01,40

4

BISTROVS Nikita

Latvia

264 (1)

295 (17)

543 (16)

1102

Q

23V-7D

2:15,25

12:37,50

5

STEPACHEV Alexandr

Russia

229 (7)

336 (2)

537 (17)

1102

Q

18V-12D

2:01,65

12:43,51

6

REGOS Gergely

Hungary

250 (2)

304 (14)

545 (13)

1099

Q

21V-9D

2:12,08

12:35,90

7

VLACH Martin

Czech Republic

194 (19)

299 (15)

604 (1)

1097

Q

13V-17D

2:13,77

11:36,70

8

TOVKAI Oleksandr

Ukraine

180 (28)

330 (3)

587 (4)

1097

Q

11V-19D

2:03,64

11:53,90

9

RYDVANSKYI Vladyslav

Ukraine

194 (19)

315 (7)

587 (3)

1096

Q

13V-17D

2:08,50

11:53,00

10

MICOZZI Gianluca

Italy

208 (11)

288 (21)

598 (2)

1094

Q

15V-15D

2:17,40

11:42,50

11

COLASANTI Daniele

Italy

215 (10)

296 (16)

577 (8)

1088

Q

16V-14D

2:14,96

12:03,50

12

ECCLESTON William

Great Britain

236 (5)

306 (13)

544 (14)

1086

Q

19V-11D

2:11,57

12:36,20

13

BARANOV Sergei

Russia

194 (19)

314 (9)

573 (9)

1081

Q

13V-17D

2:08,77

12:07,70

14

HOFFMANN Bartosz

Poland

243 (4)

311 (10)

520 (23)

1074

Q

20V-10D

2:09,73

13:00,90

15

LAWRYNOWICZ Daniel

Poland

194 (19)

294 (19)

580 (5)

1068

Q

13V-17D

2:15,38

12:00,20

16

VALIDO Pedro

Portugal

194 (19)

295 (18)

572 (10)

1061

Q

13V-17D

2:15,32

12:08,20

17

BAROUSKI Yuri

Belarus

187 (26)

290 (20)

578 (7)

1055

 

12V-18D

2:16,88

12:02,10

18

POND Benjamin

Great Britain

194 (19)

338 (1)

520 (22)

1052

 

13V-17D

2:00,78

13:00,10

19

SHIVEL Luis

Spain

201 (16)

307 (11)

535 (18)

1043

 

14V-16D

2:11,10

12:45,20

20

JARASHNELI Giorgi

Georgia

222 (8)

284 (24)

523 (20)

1029

 

17V-13D

2:18,67

12:57,20

21

GISPERT Joan

Spain

180 (28)

316 (6)

528 (19)

1024

 

11V-19D

2:08,24

12:52,80

22

SOSNOVSKIJ Vladislovas

Lithuania

159 (30)

317 (5)

543 (15)

1019

 

8V-22D

2:07,87

12:37,40

23

AKITOYE Justin

Germany

208 (11)

285 (23)

522 (21)

1015

 

15V-15D

2:18,47

12:58,40

24

BALTSCHUKAT Gero

Germany

201 (16)

278 (25)

511 (24)

990

 

14V-16D

2:20,88

13:09,50

25

ERSKINE Paddy

Ireland

201 (16)

259 (26)

491 (25)

951

 

14V-16D

2:27,00

13:29,80

26

BERGLIND Jonathan

Sweden

208 (11)

233 (27)

491 (26)

932

 

15V-15D

2:35,99

13:29,90

27

KOLEV Denis

Bulgaria

194 (19)

285 (22)

412 (27)

891

 

13V-17D

2:18,42

14:48,80

28

CASTELO Eduardo

Portugal

145 (31)

0

0

145

 

6V-24D

DNS

DNS

Created by 5TUSA MP INFOSYS